Biberiye Yağı Zayıflatır mı?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Biberiye Yağı Zayıflatır mı?

Biberiye Yağı Zayıflatırmı; Fazla tuz tüketimi ve yorgunluğa karşı oluşan ödemleri vücuttan atma özelliği ile kullanılmaktadır. Biberiye yağı kilo vermekte ve selülit giderme özelliği ile zayıflamak mümkündür. Saç bakımında da etkisi olan doğal yağ sayesinde yeni gür saçlara kavuşmak. İçin tercih edilmelidir. Kilo vermek için yapılan diyet ve egzersizlerin yanı sıra doğal yağ sayesinde göbek ve basen bölgelerini eritmek mümkündür. Egzersiz sırasındaki oluşan yorgun bacaklarınız için masaj yapmanız halinde bacaklarınızın yorgunluğu geçirecek hem de bacaklarınızda incelme görülür. Karın bölgesini eritmek için aynı zamanda metabolizmayı hızlandırma etkisinden dolayı biberiye çayı içilebilir. Aktarlardan rahatlıkla bulabileceğiniz doğal yağın taze olmasına dikkat edilmesi gerekir.


Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?

  • Zayıflatıcı etkisi
  • Toksinlerin atılmasında
  • Ödem atıcı
  • Yorgunluk giderici
  • Cilt sıkılaştırıcı
  • Nemlendirici
  • Selülit tedavisi
  • Varis Tedavisi
  • Metabolizmayı hızlandırır

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?


Bölgesel zayıflama istenilen yere iyice sürülür ve yedirilerek derinin emmesi sağlanır. 10 dakika boyunca sürülen bölgeye dairesel masaj yaparak ısınması sağlanır. Günde 1 kere uygulanması uygun olacaktır. Gece yatarken uygulanması daha etkili olmaktadır. Sürülen bölgeye streçle sararak zayıflama gerçekleşmektedir. Haftada 2-3 uygulama yapmaya kişinin özen göstermesi gerekmektedir. Kişi yağın etkisi ile terleme görülebilir ve sık idrara çıkma halinde bol su tüketmesi gerekmektedir. Biberiye yağı varis içinde uygulanabilmektedir. Bölgesel zayıflama sonrası sarkan ciltleri toparlayacağı için kişi rahatlıkla kullanabilir. Egzersizler ve akşam yürüyüşleri sırasında da uygulanabilir. Sürelen yağın arınması için kişi banyoda lif ile bölgeyi ovarak arındırabilir aynı zamanda gözenekler açılacağından daha etkili olacaktır. Aktardan temin edebileceğiniz biberiye yapını kendiniz kolaylıkla evde yapabilir ve taze olduğundan emin olacağınız yağınız ile bölgesel zayıflayabilirsiniz.


Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?


Aktardan alacağınız veya taze aldığınız biberiye bitkilerinin yapraklarını bir küçük şişeye doldurulur. 50 gr bitki, 100 gram saf zeytinyağı üzerine doldurularak kapağı kapatılılp güneşli bir yerde 20-25 gün bekletilir. 20-25 günün içerisinde yağın oluşumu için şişenin çalkalanması gerekmektedir. Güneşten alınan doğal yağ kullanıma hazırdır. Serin bir de muhafaza etmek gerekmektedir.

Biberiye Yağı Zayıflatırmı Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Biberiye Yağı Zihin Açar mı?

Biberiye Yağı Zihin Açar mı?

Biberiye Nasıl Demlenir?

Biberiye Nasıl Demlenir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?

Biberiye Çayının Faydaları Nelerdir?

Biberiye Fidanı Türleri ve Özellikleri

Biberiye Fidanı Türleri ve Özellikleri

Biberiye Yağı Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Biberiye Yağı Saç Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Biberiye Nasıl Kullanılır?

Biberiye Nasıl Kullanılır?

Biberiye Baş Ağrısına İyi Gelir mi?

Biberiye Baş Ağrısına İyi Gelir mi?