Biberiye Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Biberiye Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

Biberiye Yağının Cilde Faydaları, Biberiye bitkisinden elde edilen doğal yağ çeşitli hastalıkların tedavisinde saç bakımı ve cilt bakımında kullanılmaktadır. Günümüzde birçok kozmetik ürünlerin içerisinde bulunan biberiye bitkisi ve yağı antiseptik özelliği sayesinde cilt bakımında kullanılmaktadır. Bitkiden elde edilen yağ ile solunum yolu rahatsızlıklarında, tırnak mantarı tedavisinde kurumuş kepeklenme olan ciltlerde kullanılmaktadır. Hamilelikte karın çatlakları için büyük etkisi olan biberiye yağı cildi yumuşatıp çatlamasını önlemektedir. Hamilelikte kullanım içim öncelikle kişinin küçük bir yere sürerek biberiye bitkisine alerjisi olup olmadığı konusunda denemesi gerekmektedir.

Biberiye bitkisi mikrop kırıcı özelliği ile cilt hastalıklarında mantar tedavisinde egzamada kullanılmaktadır. Biberiye yağını kişinin tek ve direk sürmemesi gerekmektedir. Migren ağrılarında başınıza ve alın bölgesine masaj yapıldığı takdirde ağrı geçecektir. Fazla tuz tüketimi ve yorgunluğa karşı oluşan ödemleri vücuttan atma özelliği ile kullanılmaktadır.


Biberiye Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

 • Antiseptik özelliği ile ağrı kesici
 • Zayıflatıcı etkisi
 • Toksinlerin atılmasında
 • Ödem atıcı
 • Yorgunluk giderici
 • Cilt sıkılaştırıcı
 • Nemlendirici
 • Akne tedavisinde
 • Selülit tedavisi
 • Varis Tedavisi
 • Sivilceler de
 • Morluklar giderici
Biberiye yağı ile mantar egzama gibi deri hastalıklarında kurumuş pul-pul kepeklenme oluşan cilt üzerinde nemlendirici özelliği sayesinde kuru görünümü azaltacaktır.


Biberiye Yağı Kullanımı


Kişinin dikkat etmesi gereken şey, biberiye yağı kullanırken direk sürmemeli, açık yara üzerine kullanılmamalıdır. Zeytinyağ, jojoba yağı gibi sabit yağlar ile karıştırılarak masaj yapılmalıdır. Sivilce ve akne için kullanımı için 1 damla biberiye yağı, 4 damla jojoba yağı ile karıştırılır. Temiz cilt üzerine pamuk yardımı ile dairesel hareketler ile sürülür. Göz çevresi haricinde cilt üzerine sürerek uygulanması gerekmektedir. Biberiye yağı varis için kullanılacak ise yağ ile karıştırıldıktan sonra varis üzerine masaj yapılır. Saç bakımı için kullanılacak ise şampuanın içerisine damlatılması gerekmektedir. Baş ağrısı için alın bölgesine sürülmesi gerekmektedir. Ölçü 1 damla biberiye yağına 4 ölçü diğer yağdan karıştırılması yönünde kullanılması gerekmektedir. Günde bir kere uygulanması gerekmektedir. Bacaklarda sürülen yere streç ile sarılması daha iyi emilmesini sağlamaktadır. Hamilelikte ve tansiyon hastası kişilerde doktor kontrolü ile kullanılması gerekmektedir.

Biberiye Yağının Cilde Faydaları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Biberiye Yağı İçilir mi?

Biberiye Yağı İçilir mi?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Biberiye Çayının Yan Etkileri Nelerdir?

Biberiye Çayının Yan Etkileri Nelerdir?

Yeşil Çay ve Biberiye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yeşil Çay ve Biberiye Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Biberiye Selülite İyi Gelir mi?

Biberiye Selülite İyi Gelir mi?

Biberiye Yağının Zararları Nelerdir?

Biberiye Yağının Zararları Nelerdir?

Biberiye Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Biberiye Yaprağı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?